Laserové čištění hliníku není nic složitého
Laser se používá v medicíně, ve strojírenství, v kosmetickém průmyslu i v průmyslu módním. Jeho mnohonásobné využití se dá také využívat při rekonstrukcích a opravách materiálů protože má velké množství výhod oproti běžnému mechanickému čištění. Jak tedy probíhá laserové čištění?
Jak funguje laserové čištění
V případě vyčištění hliníku, nebo jiného materiálu pomocí laseru hlavně záleží na třech faktorech, a to jak velký je předmět, který se chystáme čistit, jak silná je míra znečištění předmětu a kde se předmět nachází.
V případě předmětů, které mají velkou plochu ale existují specifické přístroje pro jejich čištění se používají stroje, ve kterých je laser zabudovaný spolu s ovládací stanicí pro pracovníka.
Pokud je velký předmět či stroj nemožné přesunout na vyčištění, přichází na řadu pracovník do místa, kde se stroj nachází s tzv. ručním laserem.
V případě drobného znečištění od olejů, či drobných škrábanců je nutné použít laser jen jednou, případně dvakrát, pokud ale je znečištění silné a nachází se na předmětu také stará rez, je třeba opakovat čištění více.
Výhody čištění laserem
Laserové čištění je jedinečné ve své přesnosti a jemnosti. Přesné nastavení zamezí jakémukoli poškození povrchového materiálu a na konci je nejen předmět opět jako nový, laser pomáhá udržet předmět déle čistý a bez rzi.
Čištění laserem je většinou rychlé a nedochází během laserování k úniku nečistot a částic rzi do ovzduší, tedy je mnohem bezpečnější pro pracovníka i přírodu.